כיצד מתנהלים שיעורי "Ready Steady Move!"


השיעורים מתוכננים בקפידה ומתקדמים באופן לוגי, ולכן הם ברורים למורים ומהנים עבור התלמידים. בעוד הם נהנים מפעילויות תנועה המתמקדות בפיתוח שליטה בגוף, גמישות וקואורדינציה, הילדים לומדים בקלות את פירושן של המילים באנגלית אשר הם שומעים בשירים ובמשחקי התנועה. הם לומדים במהירות את אוצר המילים השייך לכל שיעור, מבלי שהם בכלל חושבים על כך. מבחינתם, "Ready Steady Move!" היא פשוט פעילות כֵּיפית!

סקירה כללית של שיעורי "Ready Steady Move!"

בתחילת שיעורי "Ready Steady Move!" מקבלים הילדים הנחיות מילוליות ישירות לתנועה, כגון רוצו, קפצו, נתרו, דלגו. בהמשך השיעור הם לומדים לפרש באמצעות תנועה רעיונות מתוחכמים יותר. למשל, איך אנחנו זזים כשאנחנו שמחים, עצובים או כועסים? בדרך זו, הילדים לומדים מבנים לשוניים מורכבים יותר של השפה האנגלית, המלווים את התנועות המורכבות יותר שהם מבצעים.

המורים שלנו מוודאים שהלמידה באמצעות "Ready Steady Move!" לעולם אינה מלחיצה, ותמיד מסבה הנאה. השיעורים מתנהלים בקצב נינוח, כוללים חזרות רבות על חומר קודם שנלמד, ולכן הילדים מגיעים לשיעורים בתחושת ביטחון, ובזכות כך מתחזק במהלך התוכנית הדימוי העצמי שלהם.

שיעורי "Ready Steady Move!" בנויים משלושה חלקים:

כל שיעור מתחיל בפעילות חימום – הן למוח והן לגוף:
  • תרגול פעיל: בתחילת כל מפגש מתקיימת פעילות "תרגול פעיל", שמטרתה להכין את מוחם של הילדים לשיעור. התרגול הפעיל כולל תרגילים קצרים ומהנים, הממריצים את מוחם הימני והשמאלי של הילדים כדי להשיג למידה מיטבית.
  • פעילות חימום גופנית: לאחר פעילות התרגול הפעיל, הילדים עוברים לפעילות גופנית נמרצת ומהנה, כדי להכין את גופם לשיעור.
  • החלק הפעיל של השיעור: החלק הפעיל של השיעור משלב פעילויות תנועה – אשר פותחו מתוך פעילויות של יוגה, ריקוד ואמנויות לחימה, וכוללות שירים ומשחקים – עם עבודה בחוברות העבודה, במטרה להשיג חיזוק ויזואלי של אוצר המילים הנלמד.