"החיבור בין מוח לגוף"


התוכנית "Ready Steady Move!" מבטיחה שאוצר המילים שהילד רוכש באנגלית, יתפתח במקביל
ל"אוצר המילים" של התנועה. אבל למה אנו מתכוונים כאשר אנו אומרים "אוצר מילים" של תנועה? הגוף האנושי מְתַקשר באמצעות מערך מורכב של תנועות, שאותן מתחילים הילדים ללמוד עוד טרם לידתם וממשיכים ללמוד במהלך גדילתם. התוכנית "Ready Steady Move!" עוזרת לילדים לפתח בו-זמנית את מיומנויות השפה ואת מיומנויות התנועה שלהם.

התוכנית "Ready Steady Move!" עושה שימוש ב"חיבור בין מוח לגוף" כדי לעזור לילדים לפתח את רפרטואר התנועות שלהם. באמצעות הפעילויות המיוחדות שלנו – חוברות עבודה, שירים ומוזיקה – הילדים לא רק מחזקים את גופם אלא אף משדרגים את אוצר המילים שלהם באנגלית. הם קולטים בקלות את משמעותן של מילים באנגלית – או של כל שפה זרה אחרת שהם לומדים במהלך השיעור – תוך כדי הנאה מפעילויות תנועה הממוקדות בשיפור השליטה הכוללת בגופם.

ציטוטים מדברי המומחה:

"התעמלות משפרת בדרכים רבות את יכולתו של המוח ללמוד," אומר ד"ר ג'ון רייטי, פרופסור-חבר בתחום הפסיכיאטריה הקלינית, בביה"ס לרפואה באוניברסיטת הארוורד, בבוסטון.

רייטי מסביר כי ההתעמלות משפרת את הזרימה בגוף כולו, כולל המוח, וכן ממריצה את חילוף החומרים, מפחיתה מתחים, ומשפרת את מצב-הרוח ואת הריכוז – כל אלה עוזרים למוח לתפקד בצורה טובה יותר.

"תאי המוח הופכים, למעשה, גמישים יותר, ומוכנים יותר ליצור קשר זה עם זה," הוא ממשיך ואומר. יצירת קשרים זו, היא אשר מאפשרת לנו לשמור מידע חדש שרכשנו. רוב המחקר שנעשה על ההשפעות הספציפיות של התעמלות על תאי עצב – התבצע במעבדה. אך מחקרים שנעשו בבני-אדם, תומכים אף הם בכך שפעילות גופנית היא דרך לשמור על בריאותו וחדותו של המוח.