ילדים פעילים חווים את החיים


התוכנית "Ready Steady Move!" עוזרת לפתח יכולות פיזיות. דבר זה חשוב במיוחד בימים אלה, מכיוון שילדים צעירים מבלים זמן כה רב בפעילויות פסיביות, כמו צפייה בטלוויזיה או ישיבה מול המחשב. למעשה, ממחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי רוב הילדים מבלים יותר זמן בסוגים שונים של פעילויות המתבצעות בישיבה באמצעות עזרים אלקטרוניים, מאשר כל דבר אחר, מלבד שינה. עובדה זו צריכה להדאיג כל הורה.

מדיווחים שונים עולה, כי אפילו ילדים בני שנתיים מבלים שעות ארוכות מול הטלוויזיה. זהו הגיל שבו מוחותיהם עדיין גמישים מאוד ומסוגלים לספוג רעיונות ורגשות חדשים בזמן שהם נמצאים בקשר עם הסובב אותם. אך למרבה הצער, הם אינם חווים כלל את החיים. חלק מהפסיכולוגיים הקליניים אפילו מאמינים כי הטלוויזיה ומשחקי המחשב גורמים לילדים צעירים סוג של טרַנס היפנוטי.

קיימות תוצאות פיזיות חמורות לבילוי פסיבי במשך שעות ארוכות עם אמצעי בידור אלקטרוניים. מחקרים מראים קשר ישיר בין בעיות בריאות כלליות אצל ילדים בגיל בית-הספר לבין השעות הארוכות שהם עסוקים בפעילויות המתקיימות בישיבה. ככל שהילד פעיל יותר – כך הוא בריא יותר. זה עד כדי כך פשוט.

כמעט כל המומחים בתחום התפתחות הילד תמימי דעים באשר לעובדה כי הילדים זקוקים למגוון של פעילויות מנטליות וגופניות מדי יום, כדי שיתפתחו ויהפכו לאנשים בוגרים בריאים. השתתפות בתרגילים מובְנים שמטרתם פיתוח גוף ומוח – באמצעות התוכנית "Ready Steady Move!" – יכולה לעזור לילדים לחזור ולעלות על דרך המלך לחיים "פעילים" לעומת חיים "סבילים", במטרה לשפר את התפתחותם, את ביטחונם העצמי ואת איכויות הלמידה שלהם.

"Ready Steady Move!" – כי גוף פעיל הוא גוף לומד!