חשיפה לשפה האנגלית באמצעות סדרות טלוויזיה חדשות בערוץ הופ!

דידי הדרקונית סדרת אנימציה מרהיבה ללימוד מושגי יסוד באנגלית;
רדי, סטדי, הופ! -Ready Steady Hop!, תוכנית המשלבת התעמלות, ריקודים ושירים בשפה האנגלית ומשחקי אינטרנט
אינטראקטיביים כפעילות משלימה

הופ! הערוץ המוביל בישראל לילדים צעירים בגילאי הגן וכיתות היסוד,  משיק פרויקט תוכן ייחודי להקניית יסודות השפה האנגלית  לילדים הצעירים. הפרויקט כולל 2 סדרות טלוויזיה חדשות: דידי הדרקונית ו- Hop!   Ready Steady  . בנוסף, מעלה הופ! פעילות אינטרנט משלימה לאתר הערוץ www.hop.co.il שתכלול משחקים, הפעלות, דפי צביעה, קטעי VOD ועוד. התוכניות פותחו בשיתוף עם קבוצת הלן דורון, המתמחה בפיתוח תוכניות לימוד והעשרה לילדים ויעלו לאוויר ב-2 במרץ 2010.

"הסדרות באנגלית הן תוספת לתכנים החינוכיים שכבר משודרים בערוץ, , דוגמת אוריינות עברית, הכנה לכיתה א', חשבון, טבע ועוד", אומר תמיר פאול, מנכ"ל קבוצת  הופ!. "באמצעות הסדרות החדשות, הילדים ייחשפו למושגי יסוד ולצלילי השפה האנגלית, שנועדו לסייע להם מאוחר יותר בלמידת השפה עצמה. "החיבור להלן דורון, חברה בעלת הישגים מוכחים בתחום החינוך, מאפשר לנו להציע את התכנים האיכותיים והאפקטיביים ביותר לטובת הצופים שלנו", אומר פאול. 

הלן דורון, מנכ"ל קבוצת הלן לחינוך: "לימוד שפה שנייה באופן חווייתי ומשמיעה מפתח את יכולת ההקשבה של הילדים לקראת האתגרים שיעמדו בפניהם בבית הספר. חשוב למצות את הפוטנציאל הגלום בילדים בגיל כה צעיר שכן לרכישת שפה שנייה בגיל מוקדם ישנה השפעה חיובית על הילד. האזנה לדפוס שפה נוסף מעשיר את יכולתם להקשיב לצלילים שונים ומסייע להם ללמוד גם את שפת אימם".

התוכנית מסייעת לילדים לקלוט מונחים מהשפה האנגלית. על פי השיטה של הלן דורון, תהליך הקניית השפה הופך לפשוט ולחלק שגרתי מלמידת שפה חדשה בדומה לאופן בו לומדים הילדים את שפת האם.  התוכנית תשודר בימים א'- ה' בשעות 7:20  ו -  16:35

דידי הדרקונית היא סדרת אנימציה צבעונית ומשעשעת ללימוד מילים ומונחים בסיסיים בשפה האנגלית. גיבורת התכנית, דידי הדרקונית,  אך זה בקעה מביצה שניתנה כמתנת יום הולדת לנסיך סאם, בן ה- 6 על ידי הוריו. השניים, יחד עם פלאפי החתול של סאם, עוברים יחד חוויות מרתקות בעולמות קסומים ותוך כדי כך לומדים מושגים שונים בעזרת אלברט הקוסם. אלברט מנחה את החבורה (וגם את הילדים בבית) עד למציאת הפתרון הנדרש. בעזרת שירים חדשים לומדים הילדים נושאים, כגון: צבעים, צורות, פריטי לבוש, מילות יחס, מילות שאלה ושלילה ועוד. הדמויות בסדרה מדברות אנגלית בלבד ומלווה אותן, בנקודות קריטיות להבנה – קריין דובר עברית.  התוכנית תשודר בימים א'-ה' בשעות 7:50 וב 19:00

הפעילות המשלימה באתר www.hop.co.il   מאפשרת לילדים לתרגל באופן המותאם לכל אחד, עפ"י יכולתו, מושגים באנגלית ואוצר מילים שנחשפו אליו בשידור ולסייע להם בהטמעת מיצלול השפה.

אודות ערוץ הופ!
הופ! הינו ערוץ ישראלי מקורי, המיועד כולו לילדים בגילאי 2-8 ומשדר מדי יום בין השעות: 05:00 ל - 20:00 הערוץ משודר בחבילת הבסיס של כל חברות הכבלים והלווין ומגיע לכ- 1,500,000 בתי אב בישראל. זהו הערוץ היחיד בישראל המעניק לילדים בגיל הרך את כל האפשרויות ללמוד, להבין, ליהנות והחשוב מכל- להתפתח בידיים טובות, באמצעות תוכניות חינוכיות מובחרת מהארץ ומהעולם עם דגש על הפעלה יצירתית לילדים, ועם הרבה כבוד לתרבות הישראלית ולמסורת היהודית.

אודות קבוצת הלן דורון לחינוך
קבוצת הלן דורון לחינוך מסייעת לילדים ובני-נוער בכל העולם באמצעות מבחר הגדול של תוכניות העשרה ייחודיות ויצירתיות, המעניקות חווית למידה והתפתחות חברתית איכותיות ומותאמות גיל. מאז שנת 1986 יוצרת החברה תוכניות לימודים מרתקות ומהנות במטרה לממש את הפוטנציאל המרבי של כל ילד באמצעות עידוד והנאה, תוך שמירה קפדנית ביותר על סטנדרטים גבוהים של מצוינות אקדמית. זכייני הקבוצה פרושים כיום בלמעלה מ- 25 מדינות .